آموزش کوتاه کردن لینک در سایت

05.Mar.2020
بدون شک همگی با لینک های بسیار بلند و نامفهوم مواجه شده ایم بخشی از این مشکل به دلیل عدم پشتیبانی وب سایت ها از زبان فارسی و عدم رعایت کدنویسی صحیح لینک است. این مشکل زمان ارسال اس ام اس(SMS)، هنگامی که بخواهیم همراه متن پیامک لینک سایتی را ارسال کنیم به بهترین شکل ممکن خودش را نشان می دهد. دلیل آن هم محدودیت تعداد کاراکتر در هر صفحه پیامک است. در صورتی که این گونه لینک ها را مستقیما در پیامک خود استفاده کنیم احتمال آن که تعداد صفحات بیش از یکی  شود بسیار است، در آن صورت هزینه ارسال بیشتر می شود که مطمئنا ناخوشایند است... راه حل چیست؟؟؟ پیشنهاد سایت وای جی تو به شما استفاده از وب سایت هایی که سرویس کوتاه کردن لینک ارائه می دهند، بدین منظور وب سایت های بسیاری وجود دارند. در این مقاله قصد داریم آموزش کوتاه کردن لینک از طریق وب سایت  yg2.ir  را باهم مرور کنیم. برای استفاده از آن کافیست ابتدا به وب سایت بیتلی به آدرس http://yg2.ir  بروید سپس مطابق تصویر در کادر مربوطه (1) لینک بلند را وارد کنید، و بر روی گزینه کوتاه کن کلیک کنید (2)، و نتایج را در قسمت (3) مشاهده نمایید و لینک کوتاه شده را با استفاده دکمه Copy، کپی نمایید.

Read more

از مزایای کوتاه کردن لینک

16.Jan.2020
قطعا تا به حال با لینک های کوتاه شده مواجه شده اید. لینک هایی که ترکیبی کوتاه از اعداد و حروف هستن و با کلیک بر روی آن ها می توانید به لینک اصلی سایت وارد شوید.حال دلیل اینکه ما لینک ها را کوتاه می کنیم و موارد استفاده از آن چیست؟ در مقاله ی امروز به این موارد پاسخ خواهیم داد و همچنین معتبرترین روش کوتاه کردن لینک ها را با هم بررسی می کنیم.با من همراه باشید به چه دلیل نیاز داریم که لینک ها را کوتاه کنیم؟ دلایل مختلفی وجود دارد که مهمترین آن عبارت است از : استفاده در شبکه های اجتماعی: نظیر توییتر ( به دلیل محدود بودن تعداد کاراکتر) ، استفاده در بیو اینستاگرام و همچنین استفاده در پست های تلگرام نمایش ندادن لینک اصلی به دلیل طولانی بودن : تصور کنید که شما بخواهید لینک مطلبی را برای دوستان خود ارسال کنید ، حال اگر لینک مورد نظر یک لینک طولانی باشد ، برای ارسال با مشکل مواجه خواهید شد. لینک هایی با کاراکترهای فارسی : برخی از لینک ها دارای کاراکترهای فارسی هستند که ارسال آنها برای دیگران ممکن است در دستگاه های مختلف نمایش داده نشود. به دلایل زیر قابلیت کوتاه کردن لینک ها بسیار کاربردی است: صرفه جویی در زمان و وقت به دلیل کوتاه بودن آدرس برای نوشتن آدرس یا ارسال در پیامک رایگان بودن نمایش ندادن لینک واقعی به کاربران صرفه جویی در زمان به دلیل کوتاه بودن آدرس برای نوشتن آدرس یا ارسال در پیامک امکان دریافت گزارش دقیق از جزئیات بازدیدکنندگان لینک (سرویس دهنده ی گوگل مدتی است که غیر فعال شده است) در این مقاله به قابلیت های سایت وای جی تو  قابلیت های مختلف سامانه وای جی تو به شما کمک خواهد کرد که لینک دلخواه خود را به صورت کوتاه شده در اختیار داشته باشید و همچنین آمار دقیقی را به شما ارائه خواهد کرد که به کمک آن می توانید از تعداد بازدید و زمان های دقیق بازدید از لینک کوتاه شده مطلع شوید. حتما دقت داشته باشید بعد از لینک کوتاه شده علامت + را بزارید که بتونید تمام آمار مربوط به بازدید را ببینید 

Read more

از کاربردهای لینک کوتاه

08.Jan.2020
از کاربردهای اصلی و مهم کوتاه کننده های لینک می توان به ساده تر کردن لینک جهت اشتراگذاری به روشهای مختلف و همچنین کوتاه کردن لینک یا آدرس های بلند برای اشتراگذاری در سایتهایی مثل تویتر که امکان استفاده از لینک هایی با بیشتر از ۱۴۰ کاراکتر در آنها وجود ندارد می تواند بسیار کاربردی باشد. به دلیل طولانی بودن لینک احتمال بوجود آمدن اشتباه در آن وجود دارد و یا اینکه اگر قرار باشد لینک طولانی را بر روی یک کارت ویزیت و یا در فضایی محدود چاپ نمایید، کوتاه کننده لینک می تواند لینک را به شکل قابل قبولی کوتاه نماید. به زبان ساده تر لینک یا آدرس کوتاه شده فضای کمتری را نسبت به لینک اصلی اشغال می کند. اما باید توجه داشت که اگر چه خدماتی مثل URL shortener یا کوتاه کننده لینک اغلب کاربران را با ویژگی‌هایی همچون توانایی کوتاه کردن و سفارشی کردن لینک، ترافیک به سمت سایت فراهم می‌کنند، اما برخی تحلیلگران و متخصصان امنیتی هشدار می‌دهند که استفاده از خدمات شخص ثالث می تواند به سادگی احتمال حملات امنیتی را بیشتر کند. چرا که بسیاری از این نوع خدمات رایگان بوده و هیچ نوع موافقتنامه خدماتی یا امنیتی توسط آنها ارائه نمی‌ شود.

Read more

کوتاه کننده لینک چیست ؟

08.Jan.2020
کوتاه کننده لینک یک سرویس یا یک وبسایت اینترنتی است که نشانی‌های اینترنتی طولانی را از شما دریافت می‌کنند و یک نشانی کوتاه که شما را به آدرس اصلی هدایت می‌کند در اختیارتان قرار می‌دهند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری، شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های بزرگ خبری سرویس‌هایی برای انجام این کار ایجاد کرده‌اند که برخی به صورت عمومی، برخی به صورت خصوصی و برخی به صورت خودکار با سرویس‌های دیگر به فعالیت خود ادامه می‌دهند. کاربردهای کوتاه کننده لینک کوتاه کننده‌های لینک با گذشت زمان کاربردهای متنوعی پیدا کرده‌اند که برخی از آن‌ها را در ادامه مشاهده می‌کنید: کسب درآمد با نمایش تبلیغات پیش از هدایت به آدرس اصلی نمایش آمار بازدیدکنندگان از لینک اصلی مخفی کردن Referer پرسش رمز برای مشاهده لینک اصلی کم کردن حجم بارکدهای QR با استفاده از کم کردن طول لینک یکی از مشهورترین سایت‌های کوتاه کننده لینک در گروه کسب درآمد وای جی تو  نام دارد که ماهیانه برای کوتاه کردن بیش از ۶۰۰ میلیون لینک به کار گرفته می‌شود. در گروه نمایش آمار، اغلب سرویس‌های مشهور این خدمات را به کاربران خود ارائه می‌دهند. نمایش آمار دقیق از زمان و محل بازکنندگان لینک، تاریخچه کلیک و سایر آمار که می‌تواند در بازاریابی اینترنتی و انتشار پیوندها در شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد. دلیل سوم استفاده از کوتاه کننده‌های لینک، مخفی کردن Referer است. هر بار که کاربری با کلیک روی یک پیوند از سایتی به سایت دیگر هدایت می‌شود، سایت مقصد توانایی خواهد داشت که سایت لینک دهنده را شناسایی کند. این موضوع ممکن است برای برخی از سایت‌ها ناخوشایند باشد. این گونه سایت‌ها با استفاده از سرویس‌های برنامه‌نویسی، به صورت خودکار تمامی لینک‌های خروجی را کوتاه می‌کنند. به دلیل واسطه شدن سایت  کوتاه کننده لینک ، سایت مقصد از مبدا اصلی لینک مطلع نخواهد شد. کاربرد چهارم کوتاه کننده‌های لینک، پرسش گذرواژه برای مشاهده‌ی لینک اصلی است. برخی کاربران سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی ممکن است بخواهند گذرواژه‌ی دسترسی به پیوند اصلی را تنها در اختیار برخی افراد قرار دهند.  

Read more